Flash Interview powered by PEPSI: Domenteanu Adrian – CSIE

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Domenteanu Adrian desemnat omul meciului CSIE-ETA

Salutare ,

A fost un meci dificil, fiind destul de greu să deschidem scorul. După primul gol, adversarii au ieșit la joc, au lăsat spații în apărare și ne-a fost ușor să profităm de ocaziile create.

2. Ai marcat 3 goluri și ai contribuit decisiv la victoria echipei. Ați exersat fazele la antrenamente? Știați că adversarul are dificultăți în zona mediană / apărare?

Din păcate, noi nu ne antrenăm, ultimul antrenament fiind efectuat în februarie. Totuși, urmărim meciurile adversarilor și am observat că au o problemă la fazele fixe, așa că am profitat de acest punct nevralgic și am putut câștiga la o diferență liniștitoare.

3. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Urmează meciul decisiv pentru primul titlu din istoria facultății de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică, împotriva celor de la EAM. Va fi un meci foarte dificil, cu presiune pentru ambele echipe, dar sunt convins că vom ieși campioni la finalul sezonului și vom aduce pentru prima dată trofeul Ligii facultății noastre.

Mulțumim pentru discuția avută, îți dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de Pepsi pentru răcorire.