Flash Interview powered by PEPSI: Tofan Deivid – CIG

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Tofan Deivid , desemnat omul meciului ETA – CIG.

Am trait la maxim acest joc, ma bucur ca am putut sa arat ce inseamna acest sport pentru mine si sa ii fac fericiti pe suporteri.

2. Ați exersat fazele la antrenamente? Știați că adversarul are dificultăți în zona mediană / apărare?

Fazele sunt exersate la fiecare antrenament. Da, ne uitam la meciurile adversarilor si le analizam miscarile.

3. Pentru a treia oară omul meciului? Care este secretul?

Increderea si pasiunea pentru acest sport

4. Unde există o mai bună înțelegere a fenomenului: pe teren sau la disciplinele de la facultate?

Pe teren

5. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Sunt mandru de ce au reusit sa faca pana acum, dar mereu este loc de mai bine.

6. După 4 etape vă aflați pe primele poziții în clasament. Cum vedeți lupta la titlu din acest sezon?

Surprizele se vor demonstra pe teren. Una corecta.

7. Urmează un meci din Cupa Economistului? Cât de departe va ajunge CIG în acest sezon de cupă?

Cat de departe posibil.

8. Ești la primul gol pentru echipă după mai multe ratări avute pe parcusul acestui sezon? Simți că ai depășit criza de forma și vom vedea de astăzi și mai multe reușite?

Da, dar ratarile nu inseamna esec si trebuie sa invatam din ele.

9. Joci în echipa CIG în calitate de stranier? Ai fost ofertat și de către alte echipe sau de facultatea la care studiezi?

Da, dar nu pot da mai multe detalii.

10. Spune-ne  trei cele mai ciudate obiceiuri pe care le ai înainte de un meci din Liga Economistului?

Sa incep sa ma incalt doar cu dreptul, sa imi pun banda pe mana stanga si sa vorbesc singur intr-un colt.

11. Ce este mai ușor de realizat: un proiect la o disciplină dintre cele predate de domnii profesori colegi de echipă sau o pasă de gol pentru unul dintre aceștia?

O pasa de gol. Clar

12. Aveți un obicei prin care sărbătoriți victoriile? Cine face cinste de obicei?

Da avem, domnul profesor Vulpoi face cinstea

13. Aveți vreo primă promisă pentru calificarea în faza următoare a Cupei?

Daca castigam cupa ne duce domnul profesor Vulpoi undeva surpriza.

14. Ai venit de curând la CIG. Ai avut parte de vreun “botez”?

Da

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de Pepsi pentru răcorire.