Flash Interview powered by PEPSI: Hagianu Alexandru – CIG

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Hagianu Alexandru , desemnat omul meciului CIG – DREPT

Un meci destul de echilibrat. Ambele echipe au jucat foarte bine, Dreptul reusind la pauza sa ne conduca, dar cu incredere si datorita jocului echipei am reusit sa castigam meciul.

2. Ați exersat fazele la antrenamente? Știați că adversarul are dificultăți în zona mediană / apărare?

De fiecare data la antrenamente incercam sa dam 110%.

3. Unde există o mai bună înțelegere a fenomenului: pe teren sau la disciplinele de la facultate?

Cu siguranta pe teren.

4. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Nu conteaza adversarul, de fiecare data tratam meciul cu seriozitate.

5. După 9 etape vă aflați pe primele poziții în clasament. Cum vedeți lupta la titlu din acest sezon?

Lupta ta titlu este foarta stransa, chiar daca in ultimele 3 etape s-a definitivat prima pozitie a clasamantului, inca se mai tine bataalia intre alte 4 echipe la pozitiile superioare.

6. După 9 etape ați acumulat doar 18 puncte? Care este obiectivul din acest an al echipei și cum abordați să pregătiți celelalte meciuri?

Obiectivul din acest sezon este castigareaCcupei Economistuli, si dupa aceea Supercupa.

7. Urmează un meci din Cupa Economistului? Cât de departe va ajunge CIG în acest sezon de cupă?

Speram castigatoare Cupei Economistului.

8. Spune-ne  trei cele mai ciudate obiceiuri pe care le ai înainte de un meci din Liga Economistului?

Nu am nici un obicei inainte de meci. Important este sa fi concentrat si in acele 50 de min sa dai totul pe teren.

9. Ce este mai ușor de realizat: un proiect la o disciplină dintre cele predate de domnii profesori colegi de echipă sau o pasă de gol pentru unul dintre aceștia?

Avand in vedere ca joc predominant pozitia de fundas as spune un proiect la o disciplina predata de domnii profesori.

10. Aveți un obicei prin care sărbătoriți victoriile? Cine face cinste de obicei?

De obicei ne strangem si dam de baut.

11. Aveți vreo primă promisă pentru calificarea în faza următoare a Cupei?

Daca reusim sa castigam Cupa Economistului posibil.

Mulțumim pentru discuția avută, îți dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de Pepsi pentru răcorire.