Flash Interview powered by PEPSI: Stoian Alexandru Răzvan – MRK

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Stoian Alexandru- Răzvan desemnat omul meciului MRK-CSIE

Salutare, Răzvan

Ne face o deosebită plăcere să vă avem astăzi la Interviul PEPSI. Te invităm să te răcorești cu următoarele întrebări:

1. Pentru a patra oară omul meciului? Care este secretul?

Bună ziua, nu este un secret. Omul meciului nu este atât de important, atâta timp cât echipa joacă bine și dezvoltă un joc de echipă bun.

Privind întrebarea dvs, pot spune că nu este niciun secret, multă muncă și implicare 100% atât la antrenamente cât și la meciuri.

2. Unde există o mai bună înțelegere a fenomenului: pe teren sau la disciplinele de la facultate?

Este evident faptul că fenomenul se înțelege mai bine pe teren, dar având în vedere că echipa noastră este compusă din studenți dar și din profesori, există un echilibru între aceste două părți. Datorită acestui lucru putem spune că fenomenul este înțeles și la disciplinele de facultate pe care le avem cu profesorii care sunt și componenți ai echipei.

3. Ce este mai ușor de realizat: un proiect la o disciplină dintre cele predate de domnii profesori colegi de echipă sau o pasă de gol pentru unul dintre aceștia?

O întrebare chiar destul de bună, dar având în vedere că atmosfera atât în cadrul echipei cât și la orele de curs este aceeași pot spune că nu este o diferență colosală. Personal pot spune că o pasă de gol este mai frumoasă datorită faptului că am fost sportiv de performanță, dar per total sentimentul este același.

4. Aveți un obicei prin care sărbătoriți victoriile? Cine face cinste de obicei?

Avem un obicei privind toate meciurile, nu doar la victorii, deoarece considerăm că este foarte important să fim uniți indiferent de circumstanțe.

La sfârșitul meciului ne strângem și bem un suc și discutăm ce ar trebui îmbunătățit, deoarece considerăm că este esențială comunicarea într-o echipă.

„Cinstea” este făcută de fiecare membru al echipei după fiecare meci, astfel fiind alt jucător mereu care vine cu sucurile pentru toți.

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de Pepsi pentru răcorire.