Flash Interview powered by PEPSI: Mănescu Dan – EAM

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Mănescu Dan, desemnat omul meciului EAM.

Bună ziua domnule profesor,

1. Domnule profesor, au luat astăzi notă de trecere studenții din echipa dumneavoastră? Cum catalogați prestația echipei?

Au luat o nota chiar mai mare decat cea de trecere, ca de altfel la toate meciurile castigate. Per ansamblu locul din clasament arată ca echipa face meciuri bune, cu potential de crestere in continuare, pe masura ce lotul se omogenizeaza. Dupa o pauza de doi ani avem numai baieti noi, iar asta necesita ceva timp pana la asamblarea unui mecanism. Important este ca toți cei din lot sunt jucători de valoare, caractere frumoase, la care vad atitudine pozitiva si placere de a juca fotbal.

2. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Saptamana viitoare va fi meciul dintre locul 1 si locul 2, ceea ce suscită întotdeauna o cotă mărită de interes si ambitie. Vreau pentru echipa mea sa facem un joc bun și sa ne bucurăm de fotbal, iar la capitolul surprize sigur avem, însă nu pot fi nominalizate pentru ca altfel n-ar mai fi…surprize ☺ Ce pot să-ți spun în context este ca la meciul precedent am avut revenirea pe terenul de joc a celui mai important membru al lotului nostru, un factor motivational extraordinar și un exemplu atat pentru baietii nostri cat si pentru toți ceilalți membri ai comunității universitare.

3. După 9 etape vă aflați pe primele poziții în clasament. Cum vedeți lupta la titlu din acest sezon?

Lupta pentru titlu în acest moment rămâne în discuție doar prin prisma rezultatelor indirecte, ceea ce ne motiveaza însă suplimentar pentru a demonstra în meciul direct de sambata întregul potențial pe care-l avem. Pentru frumusetea competiției noi abordăm cu seriozitate și ambiție orice meci, iar spiritul asta îmi place sa cred că ne-a caracterizat de-a lungul celor 15 ani de existenta a Ligii, spirit care trebuie sa ramana un trade mark al echipei EAM.

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și vă oferim o doză de Pepsi pentru răcorire.