Flash Interview powered by PEPSI: Ornoiu Ciprian – FABBV

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Ornoiu Ciprian, desemnat omul meciului FABBV-REI

1. Unde există o mai bună înțelegere a fenomenului: pe teren sau la disciplinele de la facultate?

Înțelegerea fenomenului fotbalistic poate fi dezvoltată atât pe teren, prin aplicarea practică a tehnicilor și tacticii de joc, cât și în cadrul disciplinelor academice de la facultate, care aduc perspectiva teoretică și analitică asupra acestuia. Integrarea experienței directe în joc și a cunoștințelor academice contribuie la o înțelegere mai completă a fotbalului.

În plus, pe ambele planuri sunt imbinate elemente de pasiune, dezvoltare și sinergie.

2. Urmează un meci din Cupa Economistului? Cât de departe va ajunge FABBV în acest sezon de cupă?

Am ajuns în finala Cupei Economistului și intentionam sa facem istorie pentru aceasta facultate, reușind sa castigam in premiera aceasta competitie dupa cateva finale pierdute. De asemenea, dorim sa punem bazele unei echipe solide pentru a ne asigura locul în finală și în edițiile viitoare.

3. Aveți un obicei prin care sărbătoriți victoriile? Cine face cinste de obicei?

Nu sarbatorim doar victoriile, ci si infrangerile. Ne focusam în principiu pe a găsi plăcere în ceea ce facem pe teren, dar mai ales în afara lui atunci cand vine vorba de spirit și atmosfera. De obicei, cinstea vine din partea profesorilor, după fiecare meci organizand o sesiune de brainstorming, pentru a pune în balanta atat aspectele pozitive, cât și pe cele negative.

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de RockStar pentru răcorire.