Flash Interview powered by PEPSI: Stănescu Leonardo – REI

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Stănescu Leonard-Alexandru, desemnat omul meciului REI-ETA.

1. După 9 etape ați acumulat doar 6 puncte? Care este obiectivul din acest an al echipei și cum abordați să pregătiți celelalte meciuri?

Din păcate, am început sezonul foarte prost, cu câteva înfrângeri la scor, însă în prezent echipa arată bine. Suntem cu totul o altă echipă și acest lucru se vede de la o etapă la alta. Luăm meci cu meci și încercăm să obținem maximum de puncte din etapele rămase și să terminăm cât mai sus în clasament.

2. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Într-adevăr este un meci important pentru noi, poate cel mai important din acest sezon. Cred ca va fi un meci echilibrat, ambele echipe vin după o victorie în etapa precedentă, știm la ce să ne așteptam din partea lor și sperăm să ne ridicăm la nivelul așteptărilor și să facem un joc bun.

3. Spune-ne trei cele mai ciudate obiceiuri pe care le-ai înainte de un meci din Liga Economistului?

Nu este neapărat un obicei ciudat, dar ascult muzica înaintea fiecărui meci pentru a putea intra relaxat pe dreptunghiul verde.

4. Ce este mai ușor de realizat: un proiect la o disciplină dintre cele predate de domnii profesori colegi de echipă sau o pasă de gol pentru unul dintre aceștia?

Cu certitudine o pasă de gol, este mult mai ușor și îți oferă și o satisfacție mai mare în comparație cu un proiect notat cu 10, deoarece proiecte tot facem încă din școala generală, însă să jucăm împreună cu profesorii e ceva extraordinar pentru că  spargem bariera aceea de student-profesor și putem deveni în teren nu doar simpli coechipieri, ci o echipă. Felicitări organizatorilor Ligii Economistului și la cât mai multe sezoane!

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și vă oferim doză de RockStar pentru răcorire.