Flash Interview powered by PEPSI: Lazar Mihai – EAM

Ne bucurăm să îl avem astăzi la interviul PEPSI pe Lazar Mihai, desemnat omul meciului EAM-CIG

1. Săptămâna viitoare aveți un meci de tradiție, un derby pentru echipa voastră. Cum prefațați partida? Aveți ceva surprize pregătite pentru adversar?

Dorim sa intrerupem seria pozitiva a adversarilor, sa aratam ca  putem mai mult decat ceea ce am obtinut pana acum. O sa fie un meci frumos, deschis, intre 2 echipe care joacă fotbal în adevăratul sens al cuvântului, la capătul căruia sper sa iesim invingatori. Surprizele nu le pot menționa de pe acum pentru ca altfel nu s-ar mai numi surprise. Pot spune ca avem un singur gand: Victoria.

2. După 9 etape ați acumulat doar 21 puncte? Care este obiectivul din acest an al echipei și cum abordați să pregătiți celelalte meciuri?

Într-adevăr nu suntem acolo unde ne-am propus la începutul sezonului, dar nu ne rămâne altceva de făcut decat sa invatam din greseli și să mergem mai departe cu capul sus. Obiectivele noastre sunt: crearea unui grup unit, puternic cu dorinta de rezultate și câștigarea de trofee. Abordăm fiecare meci în aceeași maniera , la victorie, indiferent de adversar. Mai avem 2 etape în care o sa facem tot ce ne sta în putință pentru a ramane pe primele poziții. Suntem conștienți de faptul ca ne putem lupta de la egal la egal cu cele mai bune echipe, dar asta nu ne face sa ne relaxam atunci cand jucam cu adversar mai slabi cotat decat noi.

3. Spune-ne trei cele mai ciudate obiceiuri pe care le ai înainte de un meci din Liga Economistului?

Nu sunt superstitionist de fel. Sunt un om destul de simplu. Mă gandesc la ce am de făcut pe teren pentru a castiga si mă consult cu colegii/profesorii in legatura cu sarcinile pe care le avem de îndeplinit la nivel individual sau de echipa.

4. Ce este mai ușor de realizat: un proiect la o disciplină dintre cele predate de domnii profesori colegi de echipă sau o pasă de gol pentru unul dintre aceștia?

Ambele:) Proiectele în mare parte sunt în echipa, lucru care-mi da ocazia sa lucrez împreună cu colegii și prietenii mei iar în legătură cu pasele de gol nu trebuie sa ma complic, decât sa dau mingea unui profesor aflat în atac și de acolo mai departe nu are cum  să iasă altceva decat gol.

Mulțumim pentru discuția avută, vă dorim mult succes în continuare în Liga Economistului. Îi mulțumim și Sponsorului PEPSI pentru susținerea acestui interviu și îți oferim o doză de RockStar pentru răcorire.